امروز: شنبه 03 تیر 1396 برابر با 24 جون 2017

  • حبیبی نژاد تشریح کرد:
ورزش نفت و گاز گچساران در سالی که گذشت

  • یکشنبه, 23 فروردين 1394
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

نام ورزش نفت و گاز گچساران طی سال های اخیر همواره در هر محفل ورزشی پرآوازه شده و این باشگاه به عنوان یکی از پرتعداد ترین باشگاه های ورزشی کشور از نظر آمار تیم های شرکت کننده در لیگ های معتبر ورزشی ، مسابقات مناطق نفتخیز و وزارت نفت مطرح شده است.

 

امورورزش نفت و گاز گچساران با معرفی 19 تیم در رده قهرمانی و باشگاهی توانسته از جایگاه خوبی در سطح شرکت های تابعه مناطق نفتخیز برخوردار باشد.

با توجه به اینکه بیشترین میزان تیم های ورزشی شرکت کننده از استان کهگیلویه وبویراحمد در مسابقات کشوری زیر مجموعه ورزش نفت گچساران بوده ، اهمیت این موضوع بیش از پیش برای علاقمندان به ورزشی وجود داشته است.

رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران در این خصوص اظهارداشت: با توجه به قدمت 47 ساله ورزش نفت در گچساران اکثریت ورزشکاران این شهر در تیم های ورزشی نفت و گاز گچساران فعالیت داشته اند.

محمد حبیبی نژاد حضور 19 تیم ورزشی در رده قهرمانی و باشگاهی و همچنین 220 تیم همگانی در این باشگاه را حاصل نزدیک به نیم قرن فعالیت حرفه ای باشگاه نفت و گاز گچساران دانست .

حبیبی نژاد افزود: در سالی که گذشت بیش از نه هزار نفر در رشته های مختلف ورزشی امورورزش نفت و گاز گچساران ثبت نام و روزانه 3500 نفر از کارکنان و خانواده های آنهای از امکانات ورزشی استفاده کرده اند.

وی برگزاری کلاسهای آموزشی مقدماتی دختران و پسران در 18 رشته ورزشی برای بیش از 1600 نفر از فرزندان کارکنان نفت و گاز گچساران را در طی سال گذشته گامی موثر در آموزش ورزشکاران عنوان کرد.

رئیس امورورزش نفت و گاز گچساران افزود: در سال 93 المپیاد ورزشی مناطق نفتخیز جنوب با حضور 600 ورزشکار ، مربی و سرپرست از شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جنوب در اصفهان به میزبانی امور ورزش نفت و گاز گچساران با شور ونشاط قابل توجهی برگزار شد.

وی همچنین اعزام بیش از 160 نفر از بانوان ورزشکار نفت گچساران را در قالب 15 رشته ورزشی به مسابقات مناطق و وزارتی ، تیم منتخب جانبازان به المپیاد ورزشی جانبازان وزارت نفت ، برگزاری مسابقات ورزشی کمپ های اقماری نفت گچساران را از دیگر برنامه های ورزش همگانی در سال 93 دانست.

حبیبی نژاد با بیان اینکه توسعه ورزش قهرمانی یکی از وظایف امورورزش نفت و گاز گچساران محسوب می شود افزود: حضور هفت تیم لیگ برتری در رشته های هندبال آقایان و بانوان، فوتبال نوجوانان ، هاکی ، والیبال نشسته ، واترپلو، تنیس روی میزنونهالان و نوجوانان و همچنین دو تیم فوتبال و تنیس روی میز بزرگسالان در لیگ دسته اول توانستند حضور پررنگی را در عرصه ورزش قهرمانی داشته باشند.

وی افزود: امور ورزش نفت و گاز گچساران درمسابقات باشگاهی نیز با معرفی تیم والیبال بزرگسالان در لیگ استان ، فوتبال نونهالان در لیگ شهرستان ، وزنه برداری نوجوانان در لیگ خوزستان ، تنیس خاکی بزرگسالان در باشگاهی ، فوتبال امید درلیگ شهرستان، بسکتبال جوانان در قهرمانی کشور ، بسکتبال بزرگسالان در رده باشگاه های استان ، واترپلو جوانان در رده قهرمانی کشور، فوتبال جوانان در رده باشگاه های استان توانسته در میان سایر شرکت های تابعه مناطق نفتخیز جایگاه قابل توجهی را کسب نماید.

رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران افزود: کنترل و نظارت 11 باب سالن ورزشی سه باب استخر، چهار زمین چمن فوتبال ، چهار زمین تنیس و خوابگاه ورزشی با ظرفیت 200 تخت خواب طی یکسال گذشته صورت گرفته است.

حبیبی نژاد تصریح کرد: با توجه به اجرای قوانین صدور مجوز حرفه ای باشگاه های حاضر در لیگ دسته اول فوتبال و لزوم اجرای دقیق آئین نامه های در استادیوم شهدای نفت اقداما اصلاحی در زمینه ترمیم زمین چمن ورزشگاه ، بهسازی و افزایش سکوی تماشاگران، ایجاد جایگاه ویژه در دستور کار قرار گرفته است و همچنین سالن کنفرانس خبری با ظرفیت 60 صندلی به همراه تجهیزات آموزشی و آنالیز مسابقات تهیه و تجهیز و در اختیار واحد رسانه باشگاه قرار گرفته است .

همچنین اتاق کار رسانه ها با امکاناتی از قبیل یارانه ، اینترنت بی سیم ، چاپگر، اسکنر و سایر لوازمات مورد نیاز ارسال اخبار در زمان برگزاری مسابقات در محل استادیوم نفت تجهیز و مورد بهره برداری واحد رسانه و اطلاع رسانی قرار گرفته است.

رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران عناوین کسب شده توسط ورزشکاران تیم های ورزشی این شرکت را در سال 93 در رده قهرمانی را مقام پنجمی تیم واترپلو در لیگ برتر، مقام پنجمی تیم والیبال نشسته در لیگ برتر ، نائب قهرمانی تنیس روی میز نوجوانان و نونهالان در لیگ برتر ، نایب قهرمانی تیم هاکی در لیگ برتر ، ششمی تیم هندبال بانوان در لیگ برتر، قهرمانی فوتبال نونهالان و امید در لیگ شهرستان، قهرمانی بسکتبال در لیگ استان عنوان کرد.

حبیبی نژاد اظهارداشت: در رده مسابقات مناطق نفتخیز جنوب و وزارت نفت تیم های بانوان در انتخابی وزارت نفت رده زیر 26 سال در رشته بسکتبال ، تنیس روی میز شطرنج ، شنا، بدمینتون، مقام دوم ، در والیبال مقام اول و در آمادگی جسمانی مقام چهارمی را ازآن خود کردند.

همچنین در رده سنی بالای 26 سال بانوان نفت و گاز گچساران تیم والیبال مقام سوم ، بدمینتون مقام اول، دارت ،تنیس روی میز، بسکتبال، شنا، مقام دوم را از آن خود کردند.

وی تعداد شرکت کنند گان در مسابقات جانبازان مناطق نفتخیز و وزارت نفت که در مشهد مقدس به میزبانی نفت مارون برگزار شد را 48 نفر در قالب هفت تیم عنوان کرد و افزود: سه تیم شطرنج ، تیراندازی ، تنیس روی میز جانبازان در این مسابقات مقام قهرمانی راکسب کرده و تیم های دارت و فوتسال نایب قهرمان شدند.

همچنین تیم شنا جانبازان در این دوره از مسابقات به مقام چهارمی رضایت داد.

حبیبی نژاد در ادامه حضور 114 نفر از کارکنان مناطق نفتخیز جنوب در مسابقات زیر 45 سال به میزبانی نفت و گاز گچساران در 10 رشته ورزشی را نشان از روح نشاط و شادابی در میان این قشر از همکاران صنعت نفت دانست و افزود: در این دور از مسابقات تیم فوتسال زیر 45 نفت گچساران به مقام قهرمانی رسید.

مسابقات ورزشی فرزندان پسر زیر 15 سال مناطق نفتخیز جنوب با شرکت 148 ورزشکار در 10 رشته ورزشی در سال 93 برگزار شد که در پایان تیم های کشتی فرنگی و آزاد نفت و گاز گچساران حائز عنوان قهرمانی و تیم های والیبال و فوتبال نیز نایب قهرمانی این دوره از مسابقات از آن خود کردند.

در مسابقات فرزندان زیر 26 سال پسر مناطق نفتخیز جنوب نیز که به میزبانی نفت و گاز گچساران در اصفهان با حضور 150 ورزشکار در 11 رشته ورزشی برگزار شد تیم های والیبال ، بسکتبال و شطرنج نفت و گاز گچساران موفق به کسب مقام قهرمانی شدند .

و در رده زیر 18 سال همین مسابقات که به میزبانی نفت امیدیه در اصفهان با حضور 160 ورزشکار برگزار شده تیم های وزنه برداری و والیبال نفت و گاز گچساران به مقام قهرمانی دست یافتند.

رئیس امور ورزش نفت و گاز گچساران در پایان مهمترین برنامه های ورزش گچساران در سال 94 را توجه ویژه به ورزش کارکنان و خانواده ها و همچنین برگزاری برنامه مختلف ورزشی جهت اوقات فراغت فززندان کارکنان صنعت

نفت عنوان کرد و افزود: ورزش قهرمانی نفت گچساران نیز با نظر کارشناسان و برنامه ریزان مورد پالایش ویژه قرار خواهد گرفت.

کد خبر: 726

نظرات  

 
0 #1 فوتبال 1394-01-23 08:07
باسلام.
نقطه برجسته ورزش نفت و گاز گچساران درسال93 درخشش خيره كننده فوتبال نوجوانان نفت و گاز در ليگ برتر كشور بود كه در طول تاريخ فوتبال استان بي سابقه بود.اگر اين تيم حفط شود آينده فوتبال گچساران بيمه خواهد شد.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

اخبار